NAMAS 1

Bendras plotas - 136.88 kv.m.

„Mano namai – mano tvirtovė“- taip arba panašiai mano dažnas, svajojantis apie nuosavą būstą. Neretai tose svajonėse iškyla dviejų aukštų namas su požeminiu garažu , erdvus kiemas, pavėsinė ir ... pirtelė. Tačiau paskaičiavęs, kiek visa tai kainuos, ne vienas nuleidžia rankas - dideli individualios statybos kaštai neretai nulemia, kadtaip ir nesiryžtama realizuoti savo sumanymų. Ar tokią situaciją galėtume pavadinti padėtimi be išeities? Nebūtinai. Kaip alternatyvą galima būtų pasirinkti tokį individualaus namo variantą, kuris nereikalautų ypač didelių investicijų.

Siūlomas nedidelio (136,88 kv. m.) namo projektas tiktų tiems, kurie svajoja apie kompaktišką, patogų būstą šeimai. Šis gyvenamasis namas vieno aukšto, todėl šeimininkams neteks skirti lėšų laiptų ir laiptinės įrengimui. Didelė (47, 56 kv. m.) bendro naudojimo erdvė, kurią sudaro svetainės, virtuvės ir valgomojo zonos, suplanuota kaip bendra patalpa. Net virtuvės zona neatitveriama, kad tie šeimos nariai, kurie gamins valgį, nebūtų joje „uždaryti“. Viryklė suprojektuota kaip maisto gaminimo sala vidury virtuvės, šalia – didelis pietų stalas. Visa šeima galės ne tik drauge pusryčiauti ar vakarieniauti, bet ir stebėti, kaip gaminama.

Per didelius langus į šią namo dalį pateks pakankamai dienos šviesos, per vitrinines duris galima bus išeiti į lauko terasą.

PATALPŲ EKSPLIKACIJA:  tambūras 4.12 kv.m. / drabužinė 2.70 kv.m. / koridorius 14.32 kv.m. / katilinė 7.08 kv.m. / miegamasis 10.02 kv.m./ miegamasis 10.09 kv.m. / drabužinė 6.84 kv.m. / tėvų miegamasis 12.66 kv.m. / san.mazgas 4.44 kv.m. / san. mazgas 6.04 kv.m. / svetainė - virtuvė 47.56 kv.m. / lauko sandėliukas 11.00 kv.m.

Iš bendro naudojimo erdvės plačiu koridoriumi patenkama į vakarinę pastato dalį. Čia suprojektuotos dvi sanitarinės patalpos, katilinė, numatyti  du panašaus dydžio (10,02 ir 10,09 kv. m.) miegamieji kambariai vaikams ir didesnis (12,66 kv. m.) miegamasis tėvams. Šalia tėvų miegamojo erdvi drabužinė. Iš šio kambario galima išeiti ir į lauko terasą.

Šiaurinėje pusėje yra pagrindinis įėjimas į pastatą. Pirmiausia patenkama į tambūrą, greta kurio – drabužinė, kur galima bus patogiai pasikabinti apsiaustus ir striukes. Iš tambūro einama į pagrindinį namo koridorių.

Katilinė ir sandėliukas – vienos iš svarbiųjų nuosavo būsto patalpų. Dėl katilinės, matyt, retas kuris namo statytojas ginčytųsi, tačiau sandėliukas ne kiekvienam atrodytų reikalingas. Be reikalo. Juk tvarkant kiemą, prižiūrint teritoriją tikrai atsiras įvairių įrankių, kuriuos reikės paslėpti nuo lietaus ar svetimų akių. Šio namo projekte yra numatyta   atskira patalpa sandėliavimui, į ją patenkama iš kiemo pusės.

Namo apdailai siūlomas tinkas, apdailos spalvos šviesios. Šlaitinio stogo konstrukcija taip pat užbaigiama naudojant gamtos spalvų apdailą. Tokia spalvų gama šį statinį padarys vizualiai didesnį, gražiai išsiskiriantį žalios augmenijos ir kitų statinių fone.

Taigi ne visada norit turėti nuosavą namą būtina statytis dviejų aukštų, 220 ar 300 kv. m. milžiną. Patogiai, komfortabiliai gyventi galima ir mažesnio ploto ergonomiškai suprojektuotame būste.