dvariskiu.jpg

Dvibutis gyvenamasis namas Dvariškių g.

Vieta: Vilniaus miestas

Metai: 2017
Objektas: Dvibutis gyvenamasis namas
Bendras plotas: 130m²
Aukštų kiekis: 2

Dvibutis gyvenamasis namas suprojektuotas kaip dviejų aukštų pastatas su automobilių stoginėmis, lauko sandėliukais, lauko terasomis. Dvibučio namo gyventojų patogumui suplanuoti du namo tūriai, kurie turi tik vieną bendrą atitvarą. Manytume, kad abiejų butų šeimininkai jausis pakankamai komfortabiliai ir nepriklausomai, nes nereikės per prievartą stebėti, ką veikia namo kaimynai. Taigi  per butų langus arba vitrinines duris bus matomas vidinis kiemas arba tik sava sklypo pusė, lauko terasos atitvertos stilizuota pertvara, automobilių stoginės – blokelių mūru.

Pirmuose butų aukštuose (kiekvieno jų plotas 66,75 m) suprojektuotos svetainės, subendrintos su valgomaisiais, atskirtos virtuvių nišos. Abiejuose butuose yra 10,60 m ploto darbo kambariai. Tamburas, erdvus 9, 39 m plotoprieškambaris, katilinė ir skalbykla, tualetas – patalpos, kurios taip pat suplanuotos pirmuose aukštuose.

Antruose butų aukštuose (kiekvieno jų plotas 63,76 m) kambariai suplanuoti taip, kad šeimos nariai turėtų  pakankamai asmeninės erdvės, todėl čia numatyti vaikų kambariai (kiekviename bute po du 14 m ploto kambarius), tėvų miegamieji, drabužinės ir vonios kambariai. Iš visų antrojo aukšto patalpų patenkama į  erdvų holą, iš kurio laiptais nusileidžiama į pirmą aukštą.

Namo apdaila minimali: saikingai panaudotos apdailinės akmens masės plytelės, blokelių mūras padengtas tinku, dominuoja santūrios gamtos spalvos.