KARKASINIS NAMAS

Daugelis namą pasiryžusių statyti žmonių dažnai negali apsispręsti, kokį namo tipą geriausiai pasirinkti. Straipsnių rinkinyje apie namo tipus pasistengsime trumpai apibendrinti namų tipų (mūrinio, karkasinio, rąstinio, klijuoto medžio, skydinio, šiaudinio) pagrindinius (esminius) privalomumus ir trūkumus.

KARKASINIS NAMAS

privalumai:

1. Karkasinis namas – lengvas, tad jam reikia pigesnių pamatų nei vykdant mūrinę statybą (nebent ruošiatės įsirengti rūsį).
2. Dėl karkasinio namo sienos sandaros namas būna netgi šiltesnis nei daugelio kitų konstrukcijų namų. Sienos storis nedidelis, tad sutaupoma namo gyvenamojo ploto ir pinigų namo statybai.
3. Sklype namas sumontuojamas labai greitai – per 4–6 dienas. Prieš tai namo gamyba cechuose užtrunka tik 3–4 savaites.
4. Fasadų išvaizdai pagyvinti galime naudoti pačias įvairiausias medžiagas (medines dailylentes, tinką, plytas).
5. Karkasinius namus lengva remontuoti ir rekonstruoti.

6. Statant karkasinius namus, lengvai galima keisti namų išplanavimą nedidinant sąnaudų ir sąmatos.
7. Karkasiniai namai yra ekologiškesni nei mūriniai, nes atsisakius sienų iš inertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.), galima sveikiau gyventi.

 

trūkumai:

1. Šie namai neilgaamžiai (eksploatacija – apie 50 metų, vėliau reiktų juos atnaujinti), tačiau Skandinavijoje yra ir šimtamečių namų, kurie, gerai prižiūrimi, naudojami iki šiol.
2. Karkasinio namo patartina nestatyti lietingu oru, kad nesudrėktų mediena, ir namas po to nesideformuotų.
3. Nusprendus statytis karkasinį namą, negalima jo palikti porai metų pastovėti be langų ir durų, nes jis to neišlaikytų. Tad visas statybos lėšas reiktų suplanuoti iš anksto.