antezeriai.jpg

Dvibutis gyvenamasis namas Ajerų g.

Vieta: Antežeriai, Vilniaus raj. 

Metai: 2017
Objektas: Dvibutis gyvenamasis namas
Bendras plotas: 297 m²
Aukštų kiekis: 2

297,43 m ploto dvibutis gyvenamasis namas suprojektuotas kaip dviaukštis statinys, kurį sudaro du atskiri 149,03 m ir 148,40 m plotomoduliai (butai). Abiems butams priklauso po atskirą garažą. Garažai suprojektuoti pirmame aukšte, į vidų patenkama ne tik pro garažų vartus, bet ir iš gyvenamųjų patalpų. Garažus skirianti siena yra vienintelė bendra butų pertvara. Virš garažų suprojektuota erdvi terasa, į kurią išeinama iš miegamųjų kambarių, esančių antrame aukšte.

Šis dvibutis namas suplanuotas taip, kad atskirų butų gyventojai turėtų kuo daugiau privatumo. Į vieną bendrą statinį abu namo modulius jungia tik garažai ir virš garažų esanti lauko terasa.

Patogiam abiejų dvibučio namo šeimininkų gyvenimui pritaikytos visos gyvenamosios patalpos. Pirmuose aukštuose numatytos svetainės, subendrintos su valgomaisiais, virtuvės, antruose – miegamieji ir vaikų kambariai, drabužinės. Abiejuose butuose yra po du vonios kambarius (pirmame ir antrame aukštuose).

Neįmantrių formų statinys organiškai dera nelygaus reljefo sklype, santūrios apdailos medžiagų spalvos nekontrastuoja su aplinka. Patogu, jauku, privatu – taip, manytume, galima būtų apibūdinti būsimų šeimininkų gyvenimą šiame dviejų butų name.